Можливе президентство Трампа: як союзники США готуються до другого терміну? — Reuters

Поділитися
Можливе президентство Трампа: як союзники США готуються до другого терміну? — Reuters © EPA-EFE/SHAWN THEW
Деякі іноземні лідери зв'язалися з Трампом напряму.

Німеччина намагається "зачарувати" союзників Трампа всередині Республіканської партії. Японія готує власного шептуна Трампа. Мексиканські урядовці спілкуються з табором Трампа. А Австралія зайнята прийняттям законів, які допоможуть захистити свої оборонні зв'язки з США від Трампа. Всюди союзники США вживають заходів для захисту або просування своїх інтересів у випадку, якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до влади на виборах у листопаді, повідомляє Reuters.

Світові лідери хочуть уникнути удару, якого їм завдала політика Трампа "Америка понад усе" минулого разу, що включала торговельні війни, розхитування безпекових альянсів, імміграційні репресії та вихід з глобальної кліматичної угоди. Reuters поспілкувалося з дипломатами та урядовцями на шести континентах про підготовку до Трампа 2.0. Агентство розкрило мексиканські дискусії щодо нового міністра закордонних справ, який розуміється на політиці Трампа, роль австралійського посла в поспішному захисті угоди щодо підводних човнів і переговори німецького чиновника з губернаторами штатів-республіканців.

Деякі іноземні лідери зв'язалися з Трампом напряму, попри ризик роздратувати його суперника на виборах, президента-демократа Джо Байдена. Згідно зі словами джерела, обізнаного з розмовою, нещодавно Трампу телефонував наслідний принц Саудівської Аравії, а прем'єр-міністр Угорщини та президент Польщі зустрічалися з ним особисто протягом останніх тижнів. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон також провів переговори з Трампом цього місяця у Флориді.

Німецька "обхідна дипломатія"

Німеччина будує мости з республіканською базою Трампа на державному рівні, нагадуючи партійним чиновникам, що вона інвестує значні кошти в американську промисловість. Пам'ятаючи про те, що Трамп погрожував каральними тарифами німецькій автомобільній промисловості, будучи президентом, а тепер хоче накласти мінімум 10% мита на весь імпорт, якщо повернеться на посаду, Німеччина використовує трансатлантичного координатора, щоб підготуватися до можливого повернення Трампа.

Дружні до Трампа особи

Згідно з даними двох мексиканських джерел, урядовці Мексики зустрічаються з наближеними до Трампа особами для обговорення таких питань, як міграція та контрабанда фентанілу, синтетичного опіоїду, до Сполучених Штатів — питань, у яких Мексика може зіткнутися з більшим тиском з боку США за іншої адміністрації Трампа. Мексиканські чиновники також обговорили Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, яка була востаннє переглянута за президентства Трампа у 2020 році.

І на знак того, наскільки важливі особисті стосунки за Трампа, правляча партія Мексики розглядає альтернативні кандидатури на посаду наступного міністра закордонних справ залежно від того, хто з кандидатів, Трамп чи Байден, має більше шансів на перемогу, повідомили два джерела, знайомі з перебігом дискусії.

Японський шептун Трампа

Щоб посилити свою дипломатичну взаємодію з табором Трампа, Японія готується відрядити Сунао Такао, перекладача з гарвардською освітою, який допоміг колишньому прем'єр-міністру Сіндзо Абе зблизитися з Трампом під час гри в гольф. Інший колишній прем'єр-міністр Японії, Таро Асо, зустрівся з Трампом у Нью-Йорку у вівторок 23 квітня, каже представник передвиборчого штабу. Найближчий союзник Америки в Азії побоюється, що Трамп може відродити торговельний протекціонізм і вимагати більше грошей на утримання американських військ в Японії.

Спроби Великої Британії підготуватись до Трампа 2.0

Тіньовий міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі одного разу написав у журналі Time, що Трамп був "жінконенависником і неонацистським соціопатом". Але представник лейбористів каже, що Леммі зараз працює над налагодженням зв'язків з республіканцями. Леммі зустрічався з республіканськими діячами, які розглядаються як кандидати на посади в кабінеті Трампа, в тому числі з Майком Помпео, колишнім держсекретарем США за часів правління Трампа.

Тривога в Австралії

Посол Австралії в США Кевін Радд нещодавно викликав гнів Трампа через критику колишнього президента в минулому. Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг виступила на захист Радда, заявивши, що він залишиться на посаді посла, якщо Трамп повернеться до влади. Радд намагається захистити ключову оборонну угоду від розірвання Трампом, повідомило австралійське дипломатичне джерело.

Стриманий підхід Південної Кореї

Союзники США можуть непомітно впливати на Трампа через лобістів. Колишній південнокорейський урядовець, який зараз працює у Вашингтоні, сказав, що адміністрація Байдена уважно стежить за іноземними урядами й що Сеул вважає за краще розуміти мислення Трампа через лобістські фірми у "непомітний спосіб". Південнокорейський урядовець зазначив, що лобістський район Вашингтона кишить південнокорейцями, які прагнуть зрозуміти погляди Трампа на торгівлю та інвестиції, в тому числі те, що станеться з законом Байдена про зниження інфляції. 

Про те, що чекати Україні від виборів у США читайте у статті Олега Шамшура "Чого очікувати Україні й світу в разі нового "пришестя" Дональда Трампа"?.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі