Електроенергія практично без викидів? Westinghouse представила малий модульний ядерний реактор

Відео
Поділитися
Електроенергія практично без викидів? Westinghouse представила малий модульний ядерний реактор © Скріншот з відео
Компанія планує розпочати будівництво реактора до 2030 року і запустити його до 2033 року.

Американська компанія Westinghouse оприлюднила в четвер плани щодо створення невеликого модульного реактора для виробництва електроенергії практично без викидів, який може замінити вугільні електростанції або використовуватись для опріснення води та в інших галузях. Про це повідомляє Reuters.

Рита Баранвал, головна технологиня Westinghouse Electricity Co, заявила, що реактор, який отримав назву AP300 через свою заплановану потужність 300 МВт, не використовуватиме спеціальне паливо або рідкі металеві теплоносії. Це буде зменшена версія реактора AP1000, кілька з яких вже працюють в Китаї і які нарощують потужність у Грузії на АЕС «Фогтле».

Попри перешкоди на шляху до нової ядерної енергетики, Баранвал упевнена у своїх силах.

«Ми зробили її простою, розробили її на основі продемонстрованих і ліцензованих технологій, і я думаю, що це одна з переваг, яку ми маємо з цією концепцією», – сказала вона в інтерв'ю агентству Reuters.

Westinghouse, що належить Brookfield Business Partners (BBU.N), планує розпочати будівництво реактора до 2030 року і запустити його до 2033 року.

Малі модульні реактори (ММР) призначені для нових застосувань, таких як заміна закритих вугільних електростанцій і розміщення у більш віддалених населених пунктах. Адміністрація президента Джо Байдена вважає, що підтримка існуючих атомних електростанцій і розробка реакторів наступного покоління має вирішальне значення для досягнення мети декарбонізації економіки до 2050 року.

Westinghouse не повідомила, скільки коштуватиме перший реактор, але сказала, що наступні блоки коштуватимуть близько 1 млрд доларів. Компанія, що базується в західній Пенсильванії, провела неофіційні переговори з представниками сусідніх штатів Огайо і Західна Вірджинія про потенційне будівництво AP300 на колишніх вугільних електростанціях.

Westinghouse також сподівається продавати реактори країнам Східної Європи, хоча критики ядерної енергетики висловлюють занепокоєння, що розробники і уряди повинні добре подумати, перш ніж будувати нові атомні станції поблизу цього регіону. Вони відзначили, що Росія захопила Запорізьку атомну електростанцію в Україні, яка неодноразово піддавалася обстрілам.

Баранвал сказала, що дії Росії спонукали країни стати більш енергонезалежними, а AP300 буде пасивно безпечною, оскільки не потребує електропостачання або людського втручання протягом 72 годин у разі інциденту.

Нагадаємо, «Енергоатом» та американська компанія Holtec International підписали угоду про будівництво в Україні до 20-ти атомних енергоблоків з малими модульними реакторами (ММР) SMR-160. Йдеться про спорудження до 2029 року на території України легководних реакторів потужністю 160 МВт, які використовують як паливо низькозбагачений уран і мають гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню. Проте згодом видання DW з посиланням на опитування експертів повідомило, що ці малі реактори є економічно невигідними, екологічно сумнівними і ще не пройшли сертифікацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі