The Economist прогнозує, де з’явиться новий небезпечний штам коронавірусу

Поділитися
The Economist прогнозує, де з’явиться новий небезпечний штам коронавірусу © AZERTAC
Кілька країн Африки є найбільш вірогідним місцем для появи нових мутацій вірусу.

Відтоді як COVID-19 був вперше детально проаналізований на початку 2020 року, Всесвітня організація охорони здоров’я виявила п’ять «варіантів коронавірусу, що викликають занепокоєння». Останній, штам «Омікрон», зараз він домінує в кількох країнах, включаючи Америку, Велику Британію та Південну Африку, пише The Economist.

У найближчі тижні чи місяці «Омікрон» випередить варіант «Дельта» як глобально панівний штам коронавірусу. «Омікрон» може частково обходити імунний захист, який надають вакцини, і цей штам поширюється швидше, ніж Delta.

Субваріант Омікрону BA.2 виявився ще більш трансмісивним. Ці штами навряд чи будуть останніми.

Неможливо точно спрогнозувати, як буде еволюціонувати вірус, але дослідники з компанії Airfinity спробували визначити, де, найімовірніше, з’явиться наступний варіант коронавірусу, який буде викликати занепокоєння.

Мутація є випадковим процесом, тому нові варіанти коронавірусу зазвичай надходять з регіонів, де вірус найбільш активно мутує.

Гіпотеза дослідників компанії Airfinity полягає в тому, що новий небезпечний штам виникне там, де мало людей отримали щеплення, а значна частина населення має ослаблену імунну систему.

Люди з ослабленим імунітетом, як правило, «зберігають» патоген в організмі довше, оскільки їхній імунітет намагається боротися з вірусом, даючи більше часу для накопичення мутацій.

Крім того, у людей зі слабким імунітетом менше шансів виробляти антитіла після вакцинації, а це означає, що вони мають низький захист від повторного зараження вірусом.

Дослідники Airfinity дійшли висновку, що Бурунді, Танзанія, Демократична Республіка Конго, Ємен і Нігерія найбільше ризикують стати «джерелом» появи нового варіанту вірусу.

Станом на 29 січня менше 6% людей, які проживають у африканських країнах, були повністю вакциновані проти коронавірусу. У Бурунді, країні, яка, за припущенням дослідників, найбільше ризикує стати джерелом появи нового штаму, цей показник становив лише 0,05%.

Ємен, охоплений війною з 2014 року, до 31 січня повністю вакцинував лише 1,1% населення. Розповсюдження вірусу залишається на високому рівні у бідних країнах: багатьом з них не вистачає необхідної інфраструктури, зокрема надійної електроенергії, для зберігання вакцин при дуже низьких температурах. Недовіра населення до вакцинації також є проблемою.

Дослідники врахували поширеність чотирьох станів, які можуть послабити імунну систему: ВІЛ, рак, хронічне захворювання нирок і нещодавня трансплантація органів.

У п’яти країнах з високим ризиком появи нового штаму ВІЛ став найбільш значущим фактором, що спричиняє вірогідність мутацій вірусу. У Танзанії, для прикладу, майже 5% людей у ​​віці 15-49 років мають ВІЛ.

Аналіз Airfinity передбачає деякі обмеження. Він не враховує рівні захисту, який пропонують різні вакцини проти COVID, природний імунітет, вплив щільності населення на передачу хвороби або варіанти лікування коронавірусу для людей з ослабленим імунітетом.

Оцінити кількість людей з ослабленим імунітетом важко: модель, на якій базувалися дані, включає лише кілька факторів.

Інші фактори, такі як діабет 1 типу або ревматоїдний артрит, для прикладу, не враховувалися при аналізі.

До того ж, не всі люди з подібними захворюваннями мають ослаблений імунітет. Але дослідження все ще дає уявлення про те, звідки чекати майбутні небезпечні варіанти коронавірусу та де зосередити зусилля з активізації вакцинації населення, резюмує видання.

Перше у світі дослідження, під час якого добровольців заражали ковідом, показало, що симптоми захворювання починають виявлятися лише через два дні, а хворі стають джерелом інфекції та заражають оточуючих. Це набагато раніше, ніж вважалося раніше.

До цього інкубаційний період вірусу оцінювався в п'ять днів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі