Блінкен зустрівся з віцепрезидентом Китаю на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку

Поділитися
Блінкен зустрівся з віцепрезидентом Китаю на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку © Secretary Antony Blinken / Twitter
Зустріч стала продовженням зусиль США, спрямованих на налагодження відносин між країнами.

Віцепрезидент Китаю Хань Чжен заявив державному секретарю США Ентоні Блінкену під час переговорів у кулуарах Генеральної Асамблеї ООН у понеділок, 18 вересня, що обидві сторони повинні піти назустріч одна одній. Про це повідомляє Bloomberg.

"Китайсько-американські відносини зіштовхуються з багатьма труднощами і викликами. Це потребує від нас обох більшої щирості, більших зусиль і готовності йти назустріч один одному", - сказав Хань.

Також сторони обговорили низку ключових глобальних та регіональних питань, зокрема війну РФ проти України.

Ця зустріч стала останньою в серії переговорів між високопосадовцями з обох сторін за останні місяці напередодні можливого візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Сан-Франциско на економічний саміт у листопаді.

"Добре, що ми маємо цю можливість розвинути нещодавні контакти на високому рівні, які мали наші країни, переконатися, що підтримуємо відкриту комунікацію, і продемонструвати, що відповідально підходимо до управління відносинами між нашими країнами", - сказав Блінкен. 

Зустріч у Нью-Йорку відбувається у чутливий час у відносинах між США і Пекіном, коли зберігається геополітична напруженість у питаннях від майбутнього Тайваню до торгівлі, прав людини і глобального впливу економічного спаду в Китаї.

До невизначеності щодо напрямку розвитку Китаю додається те, що Сі нещодавно здійснив різкі зміни у складі свого кабінету міністрів. Це включає несподіване звільнення міністра закордонних справ країни Цинь Гана, який пропрацював на новій посаді лише сім місяців. Після цього відбулося зникнення з публіки міністра оборони Лі Шанфу, який, на думку американських чиновників, також був усунутий з посади. 

Хань, який висловив Блінкену сподівання на те, що США вживатимуть "прагматичних заходів для забезпечення здорового і стабільного розвитку американсько-китайських відносин", став несподіваною заміною на засіданнях ООН міністра закордонних справ Китаю Ван І, який роками був знайомим обличчям на вершині китайської зовнішньополітичної системи і зустрічався з Блінкеном у кулуарах минулорічної Генеральної Асамблеї ООН. На вихідних Ван зустрівся з радником президента Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном на переговорах на Мальті, які були присвячені потенційній участі Сі у форумі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.

Адміністрація Байдена намагалася зменшити напруженість, відправивши до Пекіна низку офіційних осіб, зокрема Блінкена в червні та міністра торгівлі Джину Раймондо наприкінці серпня.

"Світ очікує від нас відповідального управління нашими відносинами. Сполучені Штати зобов'язуються робити саме це", - заявив Блінкен китайській делегації перед початком переговорів.

Хоча американські офіційні особи кажуть, що тримати канали комунікації відкритими важливо, ці візити мало що дали з точки зору конкретних дипломатичних або геополітичних здобутків. На початку вересня, невдовзі після візиту Раймондо, головне шпигунське агентство Китаю заявило, що стратегія адміністрації Байдена щодо Пекіна "приречена на провал".

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі