Замість сцени й овацій — у ЗСУ

ZN.UA
Поділитися
Замість сцени й овацій — у ЗСУ © Мойсей Бондаренко

Талановитий скрипаль Мойсей Бондаренко став військовим на другий день повномасштабної війни, 25 лютого 2022 року. Каже, що на той момент це було єдине, що він міг зробити, аби допомогти своїй країні.

Чому опинився у війську, як музика допомагає доносити світові інформацію про війну в Україні та чим хоче займатися в майбутньому, Мойсей розповів ZN.UA.

У довоєнному житті скрипаля та військового Мойсея Бондаренка було багато музики. Він народився в сім’ї священника. І хоча батько помер невдовзі після народження сина, хлопчик зростав у храмі, який він побудував.

«Я з дитинства грав і співав у церкві. Моя сімʼя продовжувала батькову службу — духовну. Коли подорослішав, грав на скрипці всюди, де тільки можна було: на вулиці, в ресторанах, на корпоративах, долучався до різних гуртів… Намагався писати музику. 2016 року, закінчивши школу, поїхав до Києва. І там знову грав — завжди й усюди», — згадує Мойсей.

У ніч із 23 на 24 лютого 2022 року 22-річний скрипаль їхав із Києва до Одеси на концерт, у якому мав узяти участь. Однак у життя юнака, як і багатьох інших українців, втрутилася війна: концерт не відбувся, а талановитий молодий музикант замість виступати на сцені й отримувати заслужені овації вже наступного дня наважився покинути все, зокрема й музику, яку так любить, і стояв у військкоматі разом з іншими чоловіками, котрі хотіли боронити свою країну.

«Пригадую перші дні повномасштабної війни. Було страшно, я не знав, що відбувається, але точно розумів, що стати військовим — це найправильніше рішення в моєму житті. Вважав і вважаю: це найкраще, що може зробити молода людина, якщо її країна в небезпеці, — розповідає Мойсей Бондаренко. — Я мобілізувався 25 лютого. Щоправда, розлучитися зі скрипкою не зміг, прийшов із нею до військкомату. Спершу був звичайним солдатом. А потім, оскільки частина потребувала медиків, мене направили вивчати бойову медицину».

Мойсей Бондаренко

Втім, музику Мойсей не покинув і кожну вільну хвилину у війську використовує, щоб займатися улюбленою справою — писати музику, робити кавери на відомі композиції, викладати їх в Інтернет і в такий спосіб привертати увагу світу до подій в Україні.

«Поширювати інформацію про війну й не дати світові забути про те, що тут відбувається, — саме для цього почав грати пісні Біллі Айліш та інших артистів, яких люблю і які підтримують Україну. Для цього ж викладаю короткі відео, як граю на фронті», — так визначає скрипаль мету того, що робить.

Торік Мойсей Бондаренко за підтримки Українського ветеранського фонду відвідав США. Там він мав нагоду зустрітися з американськими посадовцями та зіграти в Українському домі — так музикант нагадував людям на іншому континенті, що війна в Україні триває і ми потребуємо їхньої допомоги, щоби перемогти.

«Я не думав, що моя музика може так упливати на інших людей, не вважав себе гідним нести такі важливі меседжі. Однак разом із Українським ветеранським фондом нам тоді вдалося обійти чимало кабінетів, поспілкуватися з багатьма конгресменами й пояснити, наскільки важлива для нас їхня підтримка», — каже Мойсей.

На цьому співпраця військового з фондом не закінчилася. За словами Мойсея Бондаренка, він розуміє, що з часом перед Україною постане багато проблем, пов’язаних із реінтеграцією ветеранів у цивільне життя. І не треба очікувати моменту перемоги. Починати працювати й розв’язувати ці проблеми варто вже сьогодні. А тому нещодавно він приєднався до амбасадорів Українського ветеранського фонду.

«Мене надихає те, що робить фонд, їхні ініціативи. Я хочу бути частиною цієї діяльності, а також пропонувати й утілювати власні ідеї, які дали б змогу моїм побратимам за допомогою музики повертатися до цивільного життя», — ділиться планами скрипаль.

До того ж, наголошує боєць, колись він і сам стане ветераном, а тому вважає, що його місія як амбасадора — бути містком для порозуміння між військовими та суспільством.

У майбутньому Мойсей Бондаренко має намір грати для ветеранів. Вважає, що музика, особливо інструментальна, має терапевтичний вплив.

«Я б хотів грати для ветеранів. На фронті їм довелося побачити багато такого, про що вони б воліли не згадувати. Однак і забути таке неможливо. За допомогою музики можна створювати настрій, атмосферу, в якій військові можуть розслабитися й помріяти, вивільнитися від тяжких думок», — каже Мойсей.

Загалом, підсумовує скрипаль, хоч би чим займався, головне для нього — бути корисним для своєї країни, побратимів, ветеранів. Наприклад, уже на Великдень він планує представити композицію, створену спеціально для ветеранів, військовослужбовців та їхніх рідних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі