Компенсація за знищене житло: що змінилося у квітні

Поділитися
Минулого місяця набрав чинності відповідний закон.

У січні цього року в Україні вже реалізували перший житловий сертифікат на придбання нового житла за знищене майно під час війни. 15 квітня набрав чинності Закон України 3588-IX, яким, серед іншого, розширено можливості використання житлового сертифіката, отриманого в якості компенсації за знищене внаслідок війни житло.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, які зміни передбачені законом.

  • Визначено поняття об'єкта житлової нерухомості. Так, об’єктом житлової нерухомості вважається квартира, інше житлове приміщення, будинок садибного типу, садовий або дачний будинок (у тому числі квартира, інше житлове приміщення, будинок, що буде споруджено у майбутньому).
  • Житловий сертифікат можна використати в тому числі і на купівлю земельної ділянки, на якій розташовано такий об’єкт. До внесення змін житловий сертифікат можна було використати лише для придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку.
  • На придбану з використанням житлового сертифіката земельну ділянку накладається заборона відчуження строком на 5 років. Використана аналогія з придбанням житла, оскільки на все придбане за рахунок компенсації нерухоме майно накладається заборона відчуження.
  • Якщо вартість об'єкта житлової нерухомості перевищує суму, на яку виданий житловий сертифікат, оплата різниці може здійснюватися за рахунок кредитних коштів. При цьому наявність заборони відчуження об’єкта житлової нерухомості або земельної ділянки, на якій розташовано об’єкт, не перешкоджає передачі їх в іпотеку для забезпечення зобов’язань за договором про надання кредиту на таке придбання з подальшим обтяженням речових прав на такий об’єкт (у тому числі обтяженням іпотекою). У випадку звернення стягнення на них до спливу п’ятирічного строку нотаріус достроково знімає заборону відчуження та проводить державну реєстрацію припинення відповідного обтяження.

Отримувач компенсації не має права передавати в наступну іпотеку об’єкт, придбаний з використанням житлового сертифіката, або земельну ділянку, на якій він розташований.

Нагадаємо, як та коли потрібно припинити право власності на знищену нерухомість. Це потрібно зробити тим, хто отримав житловий сертифікат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі