Китай відправить військові кораблі до Камбоджі, попри занепокоєння США

Поділитися
Китай відправить військові кораблі до Камбоджі, попри занепокоєння США Фото ілюстративне © скриншот видео Youtube
Китай модернізує військово-морську базу Камбоджі, розташовану на важливому водному шляху.

Китай відправить військові кораблі до Камбоджі та Східного Тимору з першої половини травня до середини червня. Це може ще більше стривожити Сполучені Штати через зростання китайської присутності на ключовій військово-морській базі в Камбоджі, повідомляє Reuters.

Китай відправить свій найбільший військово-морський навчальний корабель Qijiguang разом з десантним кораблем Jinggangshan до двох країн для проведення навчань з місцевими військовими з метою зміцнення довіри між флотами, йдеться в заяві китайського Міністерства оборони.

Корабель Jinggangshan здатний транспортувати вертольоти, бронетехніку, катери й десантні судна, а також майже тисячу військовослужбовців. Qijiguang менший за розмірами, але технологічно найсучасніший військовий навчальний корабель Китаю.

Пекін не повідомив, де базуватимуться кораблі під час перебування в Камбоджі та Східному Тиморі.

Прибуття суден Пекіна може ще більше посилити занепокоєння США щодо присутності Китаю на камбоджійській військово-морській базі Рім, нещодавнє розширення якої підтримав Пекін.

Ще два китайські військові кораблі перебувають на базі Рім з грудня минулого року. Міністерство оборони Камбоджі наполягає на тому, що їхня присутність не означає постійного розгортання китайських військових у країні.

Рішення Камбоджі дозволити Китаю модернізувати базу Рім, розташовану на ключовому водному шляху на узбережжі Сіамської затоки засмутило Вашингтон, який занепокоєний тим, що це дасть Пекіну новий аванпост поблизу спірного Південно-Китайського моря, на більшу частину якого претендує Китай.

До того, як у червні 2022 року розпочалася фінансована Китаєм модернізація, база Рім була місцем проведення спільних військово-морських навчань і тренувань між Сполученими Штатами й Камбоджею. 

Пекін зміцнює "залізну" дружбу з цією країною Південно-Східної Азії. У березні міністр оборони Китаю Дун Цзюнь зустрівся в Пекіні з заступником головнокомандувача збройних сил Камбоджі Мао Софаном — обидва пообіцяли подальшу військову співпрацю.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі