У США погрожують МКС санкціями через ордер на арешт Нетаньяху

Поділитися
У США погрожують МКС санкціями через ордер на арешт Нетаньяху © unsplash.com/darren1303
У 2020 році США вже запроваджували санкції проти Міжнародного суду.

Законодавці-республіканці знову закликали Сполучені Штати запровадити санкції проти Міжнародного кримінального суду (МКС) після того, як міжнародний орган видав ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галланта. Про це пише The Hill.

Після того, як на початку цього місяця з’явилися повідомлення про те, що МКС планує видати ордери на арешт, лідер республіканської фракції Палати представників Еліза Стефанік  і представник Чіп Рой вже представили законопроект, який передбачає санкції та анулювання віз осіб, причетних до розслідування МКС або переслідування союзників США.

У понеділок, після того, як ордери на арешт були офіційно видані, Стефаник і Рой відновили діяльність у цьому напрямку.

«МКС є нелегітимним судом, який ставить мирну націю, яка захищає своє право на існування, в один ряд із радикальними терористичними групами, які вчиняють геноцид», — написав Стефаник на соцплатформі X.

«За відсутності керівної ролі Білого дому Конгрес вивчає всі варіанти, включаючи санкції, щоб покарати МКС та переконатися, що його керівництво зіткнеться з наслідками, якщо зробить кроки у цьому напрямку. Якщо МКС дозволять загрожувати ізраїльському керівництву, ми можемо стати наступними», — йдеться у заяві спікера Палати представників Майка Джонсона.

У Сенаті зареєстровано супутній законопроект щодо санкцій щодо МКС, який підтримали сенатори від Республіканської партії Том Коттон, Тед Круз і Марко Рубіо.

У понеділок Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньяху та Галланта, а також лідерів ХАМАСу Ях’ї Сінвара, Ісмаїла Ханіє та Мухаммеда Дейфа. Прокурор МКС заявив, що він знайшов докази військових злочинів, скоєних ХАМАСом 7 жовтня, зокрема  вбивство мирних жителів і захоплення заручників, а також Ізраїлем під час подальшої війни в Газі, зокрема, шляхом використання голоду як зброї війни.

Державний департамент Сполучених Штатів розкритикували ордери на арешт Ізраїлю.

У 2020 році адміністрація президента США Дональда Трампа наклала санкції на прокурора МКС Фату Бенсуда і вищих посадових осіб за те, що вони почали розслідування звинувачень проти США у військових злочинах.

Адміністрація Байдена скасувала ці санкції у квітні 2021 року.

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордерів на арешт членів ізраїльського політичного та військового керівництва може поставити хрест на переговорах Ізраїлю і ХАМАСу про припинення вогню. Це один із мотивів, чому не допустити видачі МКС ордерів на арешт високопоставлених ізраїльтян намагається не лише Тель-Авів, а й його союзники, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у матеріалі «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі