Чому американські консерватори ігнорують залицяння Орбана з Китаєм? – The Hill

Поділитися
Чому американські консерватори ігнорують залицяння Орбана з Китаєм? – The Hill © EPA/Vivien Cher Benko HANDOUT
Європейські «сидільці на паркані» послаблюють США

Квітучі відносини Угорщини та Китаю, які на повну силу проявилися під час тріумфального дводенного візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна до Будапешта, є «пожежею з найвищим рівнем небезпеки». «Чи відгукнуться американські консерватори на цей виклик?», запитують у колонці для The Hill старший науковий співробітник Центру Європи та Євразії Гудзонського інституту Деніел Кочіс та науковий співробітник Фонду захисту демократій Івана Страднер. 

Для багатьох американських правих захист угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном традиційних цінностей проти «нової» ідеології виправдовує всі інші гріхи. 

«Ми не повинні піддаватися на ігри Орбана. Відданість Орбана поглибленню відносин з Китаєм робить його ненадійним партнером. Він вихваляє Китай, який невтомно працює над тим, щоб покласти край американському глобальному лідерству. З такими друзями, як ці, кому потрібні вороги?» – зазначають Кочіс та Страднер.

Вони нагадали, що під час візиту Сі до Будапешта, між Китаєм та Угорщиною було підписано щонайменше 16 угод про співпрацю з акцентом на енергетику та інфраструктуру, а також рівень дипломатичних зв'язків підвищили до «всеохоплюючого стратегічного партнерства нової ери за будь-яких погодних умов».

«Роман між Орбаном і Сі має давню історію» й Пекін зараз є найбільшим інвестором Угорщини. У 2015 році Угорщина стала першою країною ЄС, яка приєдналася до китайської ініціативи «Один пояс, один шлях». У грудні 2023 року китайський виробник BYD оголосив, що обрав Угорщину місцем розташування нового заводу зі складання електромобілів. Китайські виробники акумуляторів для електромобілів також відкривають заводи в Угорщині шаленими темпами. У 2020 році компанія Huawei відкрила дослідницький центр у Будапешті. 

«Навіть матеріальна підтримка Китаєм війни Росії проти України не змогла переконати Орбана відмовитися від державного візиту. Прем'єр-міністр публічно підтримав мирний план Китаю щодо війни. План є бутафорським, але, вочевидь, Угорщині не до жартів. На перший погляд, Угорщина уособлює прагнення зайняти проміжне положення між Америкою і Китаєм. Але у світі автократів, які зміцнюють свою владу проти демократичного Заходу, цей нібито третій шлях є міражем. Європейські «сидільці на паркані» послаблюють США. Ми повинні бути чесними щодо нашої китайської проблеми в Будапешті. Американські консерватори мають достатній авторитет і м'язи, щоб змусити Угорщину змінити курс – і час для цього настав», – резюмують Кочіс та Страднер.

Франція, Сербія, Угорщина. Вибір країн, які китайський лідер відвідав під час свого європейського турне, підтверджує: візит був саме стратегічним політичним актом, а не спробою вирішити тактичні питання в економіці та політиці. Чи вдалося Сі «завербувати» в Європі однодумців? Про це пише доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Віктор Константинов у статті «Китай хоче змінити світовий порядок. Чим це загрожує Україні» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі